З відчуттям правди і справедливості: суди налагоджують діалог з суспільством.

Тра 23, 2018 by

З відчуттям правди і справедливості: суди налагоджують діалог з суспільством.

Судова реформа в Україні, це не тільки удосконалення організаційних форм судочинства, підвищення рівня ефективності правосуддя, але й зміна світоглядних принципів співжиття з громадянським суспільством. Відкриті суди – це не мантра, а вже реальне означення процесу роботи, який розпочато Вищою Радою правосуддя. У системі правосуддя запроваджується інститут суддів-спікерів та прес-секретарів судів з метою поглиблення комунікації з суспільством.

У Чернівцях протягом двох днів під егідою Ради суддів України, ДСА України, Національної школи суддів та за сприяння консультативної місії Європейського Союзу відбувався тренінг для суддів-спікерів та прес-секретарів судів. Практичні уроки побудови комунікаційного містка між судами та засобами масової інформації надали радник із стратегічних комунікацій, професійний дипломат з Естонії Тійт Матсулевич, представник прес-служби Ради суддів України Ольга Какауліна. Якраз пані Ольга була одним із творців прес-служби Ради суддів України, як нового формату в умовах змін та реформ в судочинстві. Цей досвід у майбутньому буде використаний для формування аналогічних служб в українських регіонах.

Коли мова заходить про відкритість судів, то як правило дискусія відбувається в частині незалежності судів та підзвітності громадянському суспільству. Ці два аспекти багато у чому визначають професійність та європейськість системи судочинства в нашій країні. Зокрема суддя Шевченківського районного суду міста Чернівців, член Ради суддів України Вікторія Чебан зазначила, що багато у сфері комунікації із ЗМІ залежить від активності та професійного кругозору суддів-спікерів та прес-секретарів судів. Фактично це публічні особи, які повинні усвідомити свою відповідальність за донесення збалансованої інформації через ЗМІ до громадськості.

Вікторія Чебан: «Прес-секретарі і судді-спікери мають бути більш активними. Хоча б раз на тиждень готувати інформацію для ЗМІ, організовувати телевізійні репортажі. Така постійність допоможе набути статусу партнера для ЗМІ. Ми зможемо зняти всі непорозуміння із журналістами вибудувавши співпрацю. Тому в суддівських колективах потрібно обирати суддю-спікера не для галочки, а саме ту особу, яка є активною і має хист до публічного виступу. Це має бути яскрава особистість, яка від природи вміє взаємодіяти з людьми».

Під час навчання судді-спікери дізналися про специфіку налагодження роботи з ЗМІ та вивчали ази подачі офіційної інформації. Професійній тренер, представник прес-служби судової влади України Ольга Какауліна на практичних прикладах змоделювала комунікаційні конструкції відносин судів та ЗМІ.

Related Posts

Tags

Share This

468 ad 404