У Чернівцях відбувся перший Регіональний форум суддів і журналістів

Тра 26, 2017 by

У Чернівцях відбувся перший Регіональний форум суддів і журналістів

У Садгірському суді міста Чернівців вперше відбувся регіональний форум “Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього”. Водночас з цією подією в Києві проходив загальнонаціональний форум з такою ж назвою і у  тому самому форматі, коли в одній залі зібрались судді та журналісти. Спільна взаємодія заради утвердження незалежності судів, свободи слова, реалізації права громадян на інформацію – це, та багато інших аспектів взаємної комунікації обговорювали представників всіх гілок судової влади України та ЗМІ.

Учасники регіонального форуму у Чернівцях мали можливість почути головні тези спікерів загальнонаціонального форуму, завдяки організованій он-лайн трансляції. Журналістів привітали голови судів області і запропонували дискусію, щоб знайти спільні можливості поглибити комунікацію судів та ЗМІ.

Практично всі суди області погодилися з тим, що потрібно більше поширювати інформації про діяльність судів, і тут великі сподівання на ЗМІ. Варто більше розповідати масовій аудиторії не тільки про розгляд справ, а й про чинне законодавство і його дію, про життя судової системи взагалі у рамках реформи судочинства. Тільки так можна досягнути максимального наближення до суспільства і завоювати довіру у людей.

«Ми відкриті для суспільства, у нас немає чого приховувати від людей, а тому завжди запрошуємо журналістів висвітлювати діяльність судів. Давайте разом будемо налагоджувати діалог і такі зустрічі, як сьогодні, тільки сприяють нашій співпраці», – сказав заступник голови Апеляційного суду Чернівецької області Володимир Міцней звертаючись до журналістів.

На рівні судової влади України у лютому 2017-го року було підписано меморандум про взаємодію і співпрацю представників системи правосуддя. Голова окружного Адміністративного суду Чернівецької області Тетяна Брезіна запропонували укласти і підписати подібний меморандум на рівні судів Буковини та ЗМІ.

Регіональне відділення національної школи суддів у Чернівецькій області готове, на сьогодні, організовувати спільні навчальні семінари для журналістів та суддів, повідомив директор відділення Анатолій Огородник. За його словами, підвищення освітнього рівня журналістів у законодавстві, що регулює роботу медіа в судах, тільки сприятиме взаєморозумінню та реалізації професійних завдань.

Голова Господарського суду Чернівецької області Борис Желік запропонував звернутися до редакцій ЗМІ Буковини з пропозиціями щодо налагодження співпраці, скласти медіа-карту, яка дозволить суддям оперативно доносити інформацію до журналістів.

Позицію журналістів на форумі представили голова спілки журналістів Чернівецької області Володимир Бобер та головний редактор газети “Буковина” Анатолій Ісак. Вони підтримали пропозиції щодо поглиблення взаємодії ЗМІ та судів. Пообіцяли довести ідеї форуму до журналістського середовища, адже цього дня далеко не всі представники ЗМІ змогли побувати на цій дискусії.

Підсумком загальнонаціонального форуму стала резолюція «Правова держава – спільна справа та відповідальність». Ця резолюція є документом, на підставі якого, судді та журналісти докладатимуть усіх зусиль для здійснення належної координації їх дій, спрямованих на досягнення мети, що встановлена Резолюцією.

Учасники форуму у Чернівцях погодилися, що такі зустрічі мають відбуватися щороку.

Related Posts

Tags

Share This

468 ad 404