У Чернівцях пройшов навчальний тренінг для суддів на тему «Права людини та охорона довкілля».

Тра 30, 2018 by

 До теми охорони довкілля вже не вперше повертаються в Національній школі суддів України.  Але цього разу в Чернівцях відбулася апробація дистанційного курсу, який створено на замовлення Національної школи суддів. Це вже восьмий такий курс школи суддів. Тобто он-лайн навчання все ширше запроваджується для суддів, адже вони зможуть навчатися і пізнавати предмет дослідження у зручний для себе час.

Один з організаторів тренінгу Ірина Войтюк, радник голови Державної Судової Адміністрації України, член правління міжнародної благодійної  організації «Екологія, право,людина» розповіла, що судді не обмежуються аудиторним навчанням, а й відвідують об’єкти господарювання, рекреаційні зони, щоб в реальному житті дослідити як у нас дотримуються  законодавства щодо збереження екології та природних багатств. Зокрема цього разу, за словами Ірини Войтюк, судді з різних областей – учасники тренінгу, побували у місті Заліщиках. Там познайомились із природоохоронними особливостями дендрологічного парку над Дністром, який було закладено в 19 ст.

 Ірина Войтюк також розповіла, що минулого року під час схожого тренінгу на тему екології, судді відвідали свиноферму і костомельне підприємство у Львівській області. Свиноферма здалася парфумерною фабрикою у порівнянні із костомельним, зізналася Ірина Войтюк. Відбуваються кричущі факти бездумного і безвідповідального втручання людей в навколишнє середовище, наноситься неймовірно велика шкода природі і нашому здоров’ю.  Судді,побачивши в реальному житті приклади порушення екологічного законодавства, будуть надавати екологічним судовим справам особливу увагу, вважає Ірина Войтюк.

Ірина Войтюк: «На жаль немає ніде жодної статистики екологічних справ у судах – кримінальних чи адміністративних. Це означає, що темі  екології на рівні феміди не надто багато уваги».

Але Ірина Войтюк сповнена оптимізму. За її словами, семінар у Чернівцях показав,що судді переймаються темою екології,адже усвідомлюють і свою відповідальність за чисте довкілля.

Вже минуло чотири роки, як школа суддів, організація «Екологія,право, людина»  співпрацюють створюючи навчальні тренінги для суддів на тему екології, і результат, на думку Ірини Войтюк, вже є. Змінився рівень зацікавленості та відповідальності суддів, а з ними і загальна свідомість.

Related Posts

Tags

Share This

468 ad 404