Судді Буковини готові повідомляти про конфлікт інтересів під час розгляду справ

Лют 24, 2018 by

Судді Буковини готові повідомляти про конфлікт інтересів під час розгляду справ

У Чернівцях відбувся спільний семінар суддів, слідчих прокуратури і адвокатів, де обговорили проблемні питання застосування антикорупційного законодавства. Для участі в семінарі з столиці приїхала член Ради суддів України, член комітету етики, врегулювання конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів Тетяна Чумаченко.

В нинішніх умовах впровадження реформ та посилення підзвітності системи правосуддя суспільству та державі, самі судді вважають за потрібне проводити дискусійні семінари з метою  виконання законодавства щодо недопущення та врегулювання конфлікту інтересів в судах. Зокрема, конфлікт інтересів може виникнути, якщо  суддя розглядає справу, учасником якої є його родич, або хтось із його близького оточення. Це може вплинути на об’єктивність розгляду справи. До речі, самі судді визнають практичність таких ситуацій, і підтримують вироблення правил, які б цього не допускали.

За словами Тетяни Чумаченко, зараз є багато звернень суддів  з приводу конфлікту інтересів, однак при детальному аналізі виявляється, що його немає. Конфлікт інтересів  полягає в особистій зацікавленості служителя Феміди до чогось: якщо суддя розглядає справу, у якій беруть участь люди з його близького оточення – друзі, знайомі, колеги, і суддя відчуває, що не зможе об’єктивно розглянути справу, оскільки має від них певну залежність, необхідно заявити про це та взяти самовідвід. Утім суддя також перед початком розгляду справи може поінформувати сторони про такі обставини. Власне у цьому і є одна з часточок доброчесності судді. Однак близькі стосунки не будуть підставою для самовідводу, якщо суддя впевнений у своїй об’єктивності. Особливо це стосується апеляційної інстанції, коли справу розглядає колегія із трьох (п’яти) суддів.

Найважливіше, на думку учасників семінару – це  відкритість і максимальна чесність суддів перед суспільством, тоді й не зручних запитань буде менше, й інші органи контролю не зможуть звинуватити суддю в упередженості прийнятих рішень у судових справах.

Семінар в апеляційному суді Чернівецької області був навчальним,а тому учасникам вручили сертифікати, які підтверджують вивчення курсу особливостей запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у суддівській діяльності. Сертифікти вручили голова апеляційного суду Чернівецькоїобласті Валерій Марчук, директор регіональної школи суддів Анатолій Огородник і член Ради суддів України Тетяна Чумаченко.

Related Posts

Tags

Share This

468 ad 404