Огляд даних про стан здійснення правосуддя місцевими загальними судами Чернівецької області за 2017 рік

Лют 28, 2018 by

Огляд даних про стан здійснення правосуддя місцевими загальними судами Чернівецької області за 2017 рік

Питання діяльності судової влади в Україні становить великий суспільний інтерес, тим більше що зараз судова система перебуває в процесі реформування і пристосування до європейських стандартів. Авторитет судової влади в суспільстві перш за все залежить від ефективності правосуддя, спроможності суддів захистити права громадян, професіоналізму та моральності представників судової влади.Враховуючи актуальність питань щодо показників розглянутих справ, їх складу та типовості, сектором організаційного забезпечення діяльності судів та судової статистики проведено роботу зі збору первинних статистичних звітів та підготовки зведених звітів про роботу місцевих загальних судів області впродовж 2017 року. Під час даної роботи відповідальні працівники територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернівецькій області порівняли та дослідили закономірності і тенденції зміни динаміки показників надходження та розгляду справ місцевими загальними судами області.

Отож, згідно зібраної статистичної інформації, у 2017 році до місцевих загальних судів Чернівецької області надійшло 46 442 справ та матеріалів, що на 4,48 % більше у порівнянні із 2016 роком – 44 452 справ та матеріалів. Спостерігається тенденція збільшення загальної кількості справ та матеріалів, що надійшли на розгляд місцевих загальних судів Чернівецької області. Щодо розгляду кримінальних справ (проваджень), що надійшли до місцевих загальних судів області у 2017 році, то стабільно переважають злочини проти власності – 942 справи (проваджень) та становлять майже половину від загальної кількості злочинів.

Другу позицію по кількості займають злочини проти життя та здоров’я особи – 505 справ (проваджень), що на 12,87 % більше у порівнянні із показниками 2016 року, а саме – 440 справ (проваджень). За вчинення зазначених злочинів у даному звітному періоді було засуджено 173 особи, а в 2016 році – 154.

При проведенні огляду даних про стан здійснення правосуддя звернуто увагу і на склад засуджених. Так, за вироками, що набрали законної сили у звітному періоді, засуджено 2 011 осіб. Переважну частину засуджених становлять працездатні особи, які на момент вчинення злочину не працювали та не навчались, їх кількість становить 994 особи. Із них мали незняту і непогашену судимість 297 осіб.

У даному звітному періоді значну кількість засуджених становлять робітники  – 113 осіб; особи які на момент вчинення злочину були учнями шкіл, ліцеїв, коледжів, гімназій – 37, а також студенти навчальних закладів – 29; 77 осіб вчинили злочини будучи неповнолітніми.

Протягом періоду, що аналізується засуджено 161 жінку, що становить 8%  від загальної  кількості засуджених.

Упродовж 2017 року в провадженні місцевих загальних судів області знаходилось  1 121 справа адміністративного судочинства, що суттєво змінилось по відношенню до загальної кількості справ, що розглядалися судами 2016 року (883 справи).

У даному звітному періоді в провадженні судів Чернівецької області перебувало    13 635 справ цивільного судочинства, що на 6 % менше у порівнянні із 2016 роком (14 517 справ). Так, у 2017 року на розгляді місцевих судів області перебувало: 11 898 справ позовного провадження та 1 737 справ  окремого провадження.

Щодо справ про вчинення адміністративних правопорушень, то упродовж 2017 року на розгляді місцевих загальних судів області перебувало 17 735 таких справ, що на 8,9 % більше кількості відповідних справ, що розглядались у 2016 році – 16 154 справ.

Приводом переважної більшості судових розглядів адміністративних проступків стали справи пов’язані із керуванням транспортними засобами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів що становлять 22,5% від усіх розглянутих адміністративних справ; 15,9% від усіх розглянутих справ – вчинення насильства в сім’ї; 15,8% – порушення правил дорожнього руху; 13,4% – дрібне хуліганство та інші.

За результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення вилучено 126,78 гр. наркотичних засобів; 41 одиниць бойових припасів та 9 одиниць вогнепальної зброї.  Конфісковано валюти на суму 29 328 гривень.

У відсотковому відношенні надходження справ та матеріалів у 2017 році збільшилось на 4,48% в порівнянні із 2016  роком. Особливо помітне збільшення надходження справ і матеріалів адміністративного судочинства – на 17,2% у порівнянні із попереднім звітним періодом, а справ та матеріалів про адміністративні правопорушення – на 7,5%. Окрім того, прослідковується збільшення надходження справ на одного суддю місцевого загального суду Чернівецької області  – на 4,51% .

Надходження справ і матеріалів до місцевих загальних судів за 2017 рік відображено у даній діаграмі:

Отже, за результатами розгляду даного огляду можна зробити висновок, що місцеві служителі закону, а саме суддівський корпус та працівники апаратів судів щоденно своєю наполегливою працею мобілізують всі свої зусилля для якісного захисту прав та свобод громадян.

Головний спеціаліст                                                                        Альона Сучеван

сектору організаційного забезпечення

діяльності суддів та судової статистики

Related Posts

Tags

Share This

468 ad 404