6-го лютого набув чинності закон, який посилює відповідальність для неплатників аліментів.

Лют 6, 2018 by

6-го лютого набув чинності закон, який посилює відповідальність для неплатників аліментів.

Законом встановлюється тимчасове обмеження неплатників аліментів у праві виїзду за межі України. Для неплатників аліментів передбачається тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання. Документ передбачає новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні оплачувані роботи, які визначає орган місцевого самоврядування.
Суддя Апеляційного суду Чернівецької області Ігор Лисак пояснив дію Закону:
“Законодавець розширив коло осіб, яким може бути обмежено виїзд за кордон. Раніше, це були боржники за поданням державного виконавця, то сьогодні це – і ті ж самі боржники, а також і учасники справи, зокрема відповідач на стадії забезпечення позову, що на думку законодавця, є запобіжним заходом для забезпечення майбутнього виконання рішення суду. Тобто, згідно із Законом, який вступив у дію 6-го лютого боржників обмежуватимуть у праві виїзду за кордон як ухвалою суду, так і сам виконавець тепер наділяється таким правом надіславши постанову до Державної прикордонної служби України. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за шість місяців, державний виконавець виносить постанову.
Не тільки боржники по аліментах обмежуються у правах згідно із цим Законом. Під його дію можуть потрапити керівники фірм або установ, які допустили заборгованості, наприклад, з зарплати чи не виконали матеріального зобов’язання”.

Related Posts

Tags

Share This

468 ad 404